Nejmodernější řešení katarakty a astigmatismu

AcrySof IQ Vivity™ Toric je torická21 nitrooční čočka s prodlouženým ohniskovým rozpětím. Kromě rozšíření rozsahu vidění upravuje také astigmatismus - rozostření a zkreslování obrazu způsobené nerovností rohovky. Tato čočka je určena pro pacienty s astigmatismem, kteří si přejí snížit závislost na brýlích, ale nejsou pro ně vhodné trifokální torické čočky.

Čočky AcrySof IQ Vivity™ Toric po operaci poskytují plně funkční vidění v přirozeném rozsahu a zlepšují vnímání prostoru i za zhoršených světelných podmínek. Navíc jsou vybaveny filtrem modrého světla pro ochranu sítnice před zářením z monitorů a umělého osvětlení.6,12  

Kvalitní vidění v širokém rozsahu

AcrySof IQ Vivity™ Toric umožňuje pacientům s astigmatismem špičkové kontrastní vidění za jakýchkoli světelných podmínek, a to na střední vzdálenost a dálku s individuálním viděním do blízka, kdy pro rozlišení drobného písma mohou někteří pacienti potřebovat brýle na čtení. AcrySof IQ Vivity™ Toric však spolehlivě zajistí  komfortní zrakový rozsah díky unikátní a revoluční technologii X-Wave™, která dokáže využít všechno dostupné světlo. Toto světlo se rovnoměrně rozprostírá do prodlouženého ohniska a podporuje tak přirozený rozsah vidění s vysokou kontrastní citlivostí, která odpovídá monofokální čočce, a proto je vhodná prakticky pro každého pacienta s astigmatismem.

Korekce cylindrické oční vady

Nitrooční čočka AcrySof IQ Vivity™ Toric představuje správnou volbu pro ty, kdo uvítají kvalitní vidění v širokém rozsahu při běžných činnostech za jakýchkoli světelných podmínek. Má jedinečný asférický design a upravuje rozostřené a zkreslené vidění způsobené astigmatismem, který bývá častou příčinou vzniku rozmazaného nebo deformovaného obrazu.16,18 

Pro úplné informace ohledně indikací, kontraindikací a varování si prosím přečtěte návod k použití nebo příručku uživatele.
Důležité informace o produktu najdete na stránce ifu.alcon.com. Zdravotnický prostředek.