Čočka do nepohody

Monofokální asférická čočka Clareon přináší pacientům všechny výhody spojované s čočkou  Acrysof IQ, ale i něco navíc. Je totiž vytvořena z inovativního hydrofobního akrylátu Clareon, jehož optická čirost a precizní povrchová nanoúprava naprosto minimalizují nežádoucí rozptyl světla, který do jisté míry nastává při jeho průchodu každým optickým rozhraním. Výsledkem je unikátně přesné zobrazování za jakýchkoli světelných podmínek. Je tedy optimální volbou pro každého, kdo uvítá luxusně kontrastní vidění i při nedostatku světla a zároveň akceptuje nošení brýlí na blízko.

Čočka Clareon má asférický design, tedy okraj optiky s upraveným zakřivením. Díky této úpravě jsou i periferní paprsky soustředěny do ohniska a čočka tak umožňuje kvalitní kontrastní vidění i za šera. Navíc je vybavena filtrem vysokoenergetického modrého záření pro zvýšenou ochranu sítnice před jeho škodlivým působením.12  (animace)

Implantace čočky Clareon navíc probíhá bez jakéhokoli kontaktu s vnějším okolím, protože je vložena do jednorázového, hermeticky uzavřeného  pneumatického zavaděče AutonoMe™. Stlačený plyn jemně posouvá čočku velmi plynulým a kontrolovaným pohybem až do jejího rozvinutí v oku. Tato bezdotyková, automatizovaná implantace zvyšuje bezpečnost i celkový komfort operace. 

Pro úplné informace ohledně indikací, kontraindikací a varování si prosím přečtěte návod k použití nebo příručku uživatele.
Důležité informace o produktu najdete na stránce ifu.alcon.com. Zdravotnický prostředek.