Výběr nitrooční čočky na blízko funkční vidění na blízko střední na dálku na dálku za šera astigmatismus
Clareon™ AutonoMe™
Monofokální čočka
AcrySof™ IQ
Monofokální asférická čočka
AcrySof™
Monofokální sférická čočka

*Na blízké detaily můžete potřebovat brýle.

AcrySof®  

Monofokální sférická čočka

Je určena pro standardní řešení šedého zákalu. Je vyrobena ze speciálního materiálu AcrySof™, který byl vyvíjen a vyroben zvláště pro oční chirurgii a organismus  jej velmi dobře dlouhodobě snáší. Celosvětově již bylo implantováno více než 100 miliónů nitroočních čoček AcrySof™.4 Po operaci vám umožní kvalitní ostré vidění na jednu vzdálenost, na dálku nebo na blízko. Na jednu vzdálenost je proto nutné po operaci nosit brýle. Sférické (kulovitě zakřivené) čočky nedokáží soustředit všechno dopadající světlo do jednoho bodu, protože paprsky procházející mimo optickou osu se lomí pod jiným úhlem a dochází k rozostření obrazu. Proto mohou pacienti po implantaci pociť ovat zhoršenou kontrastní citlivost za šera při rozšířené zornici. 

AcrySof™ IQ

Monofokální asférická čočka

Tato čočka je speciálně upravena, a to změnou zakřivení na okraji optiky. Díky této úpravě jsou i periferní paprsky soustředěny do ohniska a čočka tak umožňuje kvalitní kontrastní vidění i za šera. Navíc je vybavena filtrem vysokoenergetického modrého záření pro zvýšenou ochranu sítnice před jeho škodlivým působením. Je optimální volbou pro pacienty, kteří si přejí plně kontrastní vidění i za zhoršených světelných podmínek (řidiči) a akceptují nošení brýlí na blízko.

Clareon™ AutonoMe™

Monofokální čočka

Jednoohnisková nitrooční čočka v automatizovaném zaváděcím systému pro korekci katarakty poskytující kvalitní ostré vidění do dálky. Speciální úprava umožňuje kontrastní vidění i za zhoršených světelných podmínek. Čočka je navíc vybavena filtrem modrého světla pro ochranu sítnice.

 

 • Monofokální asférická

  Monofokální asférická

  Pro kontrastní vidění za šera i zhoršených světelných podmínek      

  zobrazit více

 • Monofokální sférická

  Monofokální sférická

  Pro standardní řešení šedého zákalu 

  zobrazit více

Oceníte kvalitní vidění na všechny vzdálenosti?

Vyberte si moderní nitrooční čočky, které jsou navrženy nejen pro léčbu šedého zákalu, ale také pro korekci široké škály zrakových vad.

Zjisti více